FAQ

Wszystko co chcesz i powinieneś wiedzieć.

Tabela zawartości

Dokumenty i Regulacje

Zakwaterowanie

Zasady zamieszkania

Kto podpisuje umowę najmu?

Umowę najmu podpisuje osoba pełnoletnia, chcąca zamieszkać w akademiku. W imieniu osoby niepełnoletniej umowę podpisuje opiekun prawny.

Czy mogę podnająć mój pokój, podczas mojej nieobecności?

Nie. Podnajem osobom trzecim jest niedozwolony.

Czy mogę wyprowadzić się wcześniej?

Tak. Jednak zgodnie z umową najmu jesteś zobowiązany do opłacania czynszu i opłat dodatkowych za cały okres najmu.

Co jest wliczone w cenę pokoju?

• czynsz • woda • prąd • ogrzewanie • wynajem, pranie i wymiana pościeli co 2 tyg. • wynajem, pranie i wymiana ręczników co 2 tyg. • sprzątanie części wspólnych WIFI • ochrona i monitoring •korzystanie z części wspólnych - są bezpłatne

Czy jest wymagana kaucja? Czy odzyskam ją po wyprowadzeniu się?

Podczas finalizowania rezerwacji wymagamy wpłaty kaucji w wysokości jednomiesięcznego (1 miesiąc) czynszu oraz jednej opłaty stałej. Kaucja zatrzymana jest na cały okres najmu. Podczas oddawania pokoju sprawdzamy w jakim jest stanie i podpisujemy protokół odbioru. Jeśli nie znajdziemy żadnych zniszczeń, zwrócimy ci pełną kwotę w ciągu 2 tygodni od zakończenia umowy najmu. Jeśli stan pokoju nie będzie zgodny z wyjściowym, kolejne etapy mogą obejmować remont i modernizację wyposażenia i ew. zwrot kaucji. Dla studentów zagranicznych kaucja jest podwajana.

Czy można wypowiedzieć umowę najmu?

Nie. Umowa najmu podpisywana jest na czas określony.

Na jaki okres podpisuje się umowę najmu?

W akademiku Unibase dajemy możliwość wyboru 2 okresów najmu miejsca: 11 miesięcy ( 01.09 – 30.07 roku następnego), 12 miesięcy (01.09 – 30.08 roku następnego).

Kiedy mogę się wprowadzić do akademika Unibase?

Zakwaterowanie jest możliwe w pierwszym dniu najmu, zależnie od okresu najmu, na który się zdecydowałeś. W celu uregulowania zaległych formalności należy zgłosić się w godzinach pracy biura, czyli 08:00 – 16:00. Klucze można odebrać przez całą dobę w recepcji.

Czy istnieje możliwość obejrzenia pokoju i całego obiektu przed podpisaniem umowy?

Oczywiście. Nasz zespół z przyjemnością oprowadzi Cię po akademiku i odpowie na wszystkie pytania. Jednak należy wcześniej umówić się na zwiedzanie.

Czy mogę dokonać zmiany pokoju?

Tak. Jednak zmiana może być dokonana jedynie na miejscu przez wybrane osoby pracujące w biurze lub recepcji, jeśli nadal będziemy dysponować wolnymi miejscami.

Czy mogę zarezerwować pokój z konkretną osobą, nawet odmiennej płci?

Oczywiście. W momencie rezerwacji miejsca w pokoju 2 os. należy zaznaczyć pole: Chcę zarezerwować z drugą osobą (w przypadku pokoju 3 os., z drugą i trzecią osobą). Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego tej osoby, a następnie otrzyma ona kod rezerwacyjny, który wykorzysta podczas własnej rezerwacji miejsca. Dzięki temu kodowi, osoba zostanie przypisana do Twojego pokoju. Kod ważny jest przez 3 dni, czyli dana osoba musi dokonać rezerwacji przed ich upłynięciem.

Jak dokonywany jest automatyczny przydział do pokoi?

Przydział do pokoi opiera się na doborze współmieszkańca pod kątem zgodności płci, długości zameldowania oraz uczelni, na której będzie się studiować.

Kiedy otrzymam potwierdzenie rezerwacji w akademiku?

W momencie uiszczenia płatności online na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca rezerwację oraz zawierająca informację o dalszych krokach. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym, skontaktujemy się z Tobą w ciągu trzech dni od otrzymania Twojej wpłaty na nasze konto i przekażemy następne kroki.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Paszport lub dowód osobisty i pismo o przyjęciu na studia wyższe lub legitymacja studencka, jeśli już studiujesz.

Jak często mam dokonywać płatności?

Możesz płacić co miesiąc do 1 dnia danego miesiąca lub jednorazowo z góry za cały okres najmu.

Jak można zapłacić za pokój?

W Unibase można uregulować płatność on-line poprzez kartę kredytową, e-przelewy, e-transfer lub przelew tradycyjny. Można również dokonać płatności kartą kredytową lub debetową na miejscu.

Jak można dokonać rezerwacji?

Wystarczy kliknąć w przycisk REZERWUJ i postępować zgodnie z instrukcją.

Kto może mieszkać w Unibase?

W akademiku Unibase mogą mieszkać osoby pełnoletnie, które studiują lub będą studiować na jednej z krakowskich uczelni oraz dokonają niezbędnych formalności związanych z najmem miejsca w akademiku. Osoby niepełnoletnie mogą zamieszkać w akademiku jedynie za wskazaniem opiekuna prawnego oraz za okazaniem dokumentów przyjęcia na jedną z krakowskich uczelni, dokonując niezbędnych formalności związanych z najmem miejsca w akademiku.

Co należy zrobić, gdy coś się zepsuje w pokoju lub częściach wspólnych?

Należy natychmiast poinformować o usterce administrację akademika. Nie wolno dokonywać napraw na własną rękę.

Czy można przyozdobić pokój np. obrazkami na ścianach?

Nie, pokój nie może być naruszony przez wbijanie, wkręcanie, przyklejanie elementów. Jeśli naruszysz strukturę ściany, będziesz musiał ponieść koszt naprawy.

Narkotyki

Obowiązuje całkowity zakaz posiadania i zażywania nielegalnych środków odurzających.

Czy mogę trzymać swojego zwierzaka w akademiku?

Niestety nie wyrażamy zgody na trzymanie zwierząt w akademiku Unibase.

Co zrobić, jeśli pojawią się jakieś problemy w Unibase?

W godzinach pracy biura (08:00 – 16:00) można udać się do pracownika lub zadzwonić. W pozostałych godzinach należy skontaktować się z ochroniarzem przebywającym na recepcji i on podejmie odpowiednie kroki.

Czy można wracać do akademika o dowolnej porze?

Tak. Drzwi akademika są zamykane, jednak będziesz posiadać kartę, która je otworzy o dowolnej porze. W akademiku będzie całodobowa ochrona, dlatego w godzinach nocnych drzwi może otworzyć również ochroniarz.

Czy w akademiku można organizować imprezy?

Nie. Dbamy o komfort życia naszych mieszkańców i chcemy uszanować ich intymność. Kraków jest miastem z największą liczbą barów i klubów, dlatego nietrudno będzie Ci znaleźć idealne miejsce do imprezowania poza akademikiem.

Czy w akademiku można spożywać alkohol?

W częściach wspólnych akademika Unibase obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Czy w akademiku można palić?

W całym budynku Unibase obowiązuje bezwzględny zakaz palenia. Palenie jest dozwolone wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

Czy ktoś zmienia mi pościel i ręczniki?

Pościel i ręczniki zmieniane są co 2 tygodnie.

Czy za sprzątanie muszę płacić?

Za sprzątanie własnego pokoju jesteś odpowiedzialny sam. Co tydzień jednak będą sprzątane łazienki i części wspólne w segmentach.

Czy w akademiku obowiązuje cisza nocna?

Wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania godzin ciszy nocnej 22:00 – 06:00 każdego dnia.

Czy można przyjmować gości w akademiku Unibase?

Tak, jednak ponosisz odpowiedzialność za zachowanie swoich gości.

Czy mogę przywieźć własne meble?

Nie. Pokoje są w pełni wyposażone w funkcjonalne meble, które pozwalają na wygodne zamieszkanie i użytkowanie.

Co muszę przywieźć do akademika, a co zapewnia Unibase?

Unibase zapewnia każdemu mieszkańcowi pościel, bieliznę pościelową oraz ręczniki. Ty musisz zatroszczyć się o przybory kuchenne, naczynia i sztućce oraz swoje prywatne rzeczy.