FAQ

Wszystko co chcesz i powinieneś wiedzieć.

Tabela zawartości

Dokumenty i Regulacje

Zakwaterowanie

Zasady zamieszkania

Kto podpisuje umowę najmu?

Umowę najmu podpisuje osoba pełnoletnia, chcąca zamieszkać w akademiku. W imieniu osoby niepełnoletniej umowę podpisuje opiekun prawny.

Czy mogę podnająć mój pokój, podczas mojej nieobecności?

Nie. Podnajem osobom trzecim jest niedozwolony.

Czy mogę wyprowadzić się wcześniej?

Tak. Jednak zgodnie z umową najmu jesteś zobowiązany do opłacania czynszu i opłat dodatkowych za cały okres najmu.

Co jest wliczone w cenę pokoju?

• czynsz • woda • prąd • ogrzewanie • wymiana pościeli i ręczników co 2 tyg. • sprzątanie części wspólnych • WIFI • ochrona i monitoring.

Czy jest wymagana kaucja? Czy odzyskam ją po wyprowadzeniu się?

Podczas finalizowania rezerwacji wymagamy wpłaty kaucji w wysokości jednomiesięcznego (1 miesiąc) czynszu oraz jednej opłaty stałej. Kaucja zatrzymana jest na cały okres najmu. Podczas oddawania pokoju sprawdzamy w jakim jest stanie i podpisujemy protokół odbioru. Jeśli nie znajdziemy żadnych zniszczeń, zwrócimy ci pełną kwotę w ciągu 2 tygodni od zakończenia umowy najmu. Jeśli stan pokoju nie będzie zgodny z wyjściowym, kolejne etapy mogą obejmować remont i modernizację wyposażenia i ew. zwrot kaucji. Dla studentów zagranicznych kaucja jest podwajana.

Czy można wypowiedzieć umowę najmu?

Nie. Umowa najmu podpisywana jest na czas określony.

Na jaki okres podpisuje się umowę najmu?

W akademiku Unibase dajemy możliwość wyboru 2 okresów najmu miejsca: 11 miesięcy ( 01.09 – 30.07 roku następnego), 12 miesięcy (01.09 – 30.08 roku następnego).

Kiedy mogę się wprowadzić do akademika Unibase?

Zakwaterowanie jest możliwe w dniu rozpoczęcia umowy najmu. Masz możliwość wprowadzić się wcześniej, natomiast musi to zostać wcześniej uzgodnione i zatwierdzone przez biuro administracyjne telefonicznie lub mailowo. Klucze możesz odebrać przez całą dobę w recepcji.

Czy istnieje możliwość obejrzenia pokoju i całego obiektu przed podpisaniem umowy?

Oczywiście. Nasz zespół z przyjemnością oprowadzi Cię po akademiku i odpowie na wszystkie pytania dotyczące najmu. Zalecamy jednak, aby wcześniej zadzwonić i umówić się na oglądanie pokoju.

Czy mogę dokonać zmiany pokoju?

Tak. Zmiana może zostać dokonana wyłącznie przez pracowników biura, jeżeli nadal będziemy dysponować wolnymi miejscami.

Czy mogę zarezerwować pokój z konkretną osobą, nawet odmiennej płci?

Oczywiście. W momencie rezerwacji miejsca w pokoju 2 os. należy zaznaczyć pole: Chcę zarezerwować z drugą osobą (w przypadku pokoju 3 os., z drugą i trzecią osobą). Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego tej osoby, a następnie otrzyma ona kod rezerwacyjny, który wykorzysta podczas własnej rezerwacji miejsca. Dzięki temu kodowi, osoba zostanie przypisana do Twojego pokoju. Kod ważny jest przez 3 dni, czyli dana osoba musi dokonać rezerwacji przed ich upłynięciem.

Jak dokonywany jest automatyczny przydział do pokoi?

Przydział do pokoi opiera się na doborze współmieszkańca pod kątem zgodności płci, długości zameldowania oraz uczelni, na której będzie się studiować.

Kiedy otrzymam potwierdzenie rezerwacji w akademiku?

W momencie uiszczenia płatności, na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca wpłatę oraz rezerwację miejsca w akademiku. W przypadku płatności online, potwierdzenie wpłaty otrzymasz automatycznie, natomiast w przypadku przelewu bankowego, może to potrwać do tygodnia.

Jakie dokumenty są wymagane w momencie wprowadzki do akademika?

Podpisana umowa najmu, paszport lub dowód osobisty oraz dokument, który potwierdzi Twój status studenta. *W przypadku osoby niepełnoletniej, umowa najmu MUSI zostać wcześniej podpisana przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak często mam dokonywać płatności?

Czynsz należy opłacać do 8 dnia miesiąca.

Jak można zapłacić za pokój?

Możesz dokonać płatności na miejscu za pomocą gotówki lub karty kredytowej jak również poprzez dokonanie przelewu bankowego lub płatności online.

Jak można dokonać rezerwacji?

Wystarczy kliknąć w przycisk REZERWUJ i postępować zgodnie z instrukcją.

Kto może mieszkać w Unibase?

W akademiku Unibase mogą mieszkać osoby pełnoletnie, które studiują lub będą studiować na jednej z krakowskich uczelni oraz dokonają niezbędnych formalności związanych z najmem miejsca w akademiku. Osoby niepełnoletnie mogą zamieszkać w akademiku jedynie za wskazaniem opiekuna prawnego oraz za okazaniem dokumentów przyjęcia na jedną z krakowskich uczelni, dokonując niezbędnych formalności związanych z najmem miejsca w akademiku.

Co należy zrobić, gdy coś się zepsuje w pokoju lub częściach wspólnych?

Należy natychmiast poinformować o usterce administrację akademika. Nie wolno dokonywać napraw na własną rękę.

Czy można przyozdobić pokój np. obrazkami na ścianach?

Nie, pokój nie może być naruszony przez wbijanie, wkręcanie, przyklejanie elementów. Jeśli naruszysz strukturę ściany, będziesz musiał ponieść koszt naprawy.

Narkotyki

Obowiązuje całkowity zakaz posiadania i zażywania nielegalnych środków odurzających.

Czy mogę trzymać swojego zwierzaka w akademiku?

Zgodnie z regulaminem, nie wyrażamy zgody na trzymanie zwierząt w akademiku Unibase.

Co zrobić, jeśli pojawią się jakieś problemy w Unibase?

W tygodniu, w godzinach od 8:30 – 16:30 można udać się do pracowników administracji. W pozostałych godzinach oraz w weekendy, należy udać się na recepcję i poinformować portiera o danym problemie.

Czy można wracać do akademika o dowolnej porze?

Tak. Drzwi wejściowe zamykają się automatycznie, jednak będziesz posiadać kartę magnetyczną, za pomocą której wejdziesz do akademika o dowolnej porze. Dodatkowo, akademik posiada całodobową ochronę i monitoring, więc w sytuacjach nadzwyczajnych, drzwi może otworzyć również portier.

Czy w akademiku można organizować imprezy?

Nie. Dbamy o komfort życia naszych mieszkańców i chcemy uszanować ich spokój.

Czy w akademiku można spożywać alkohol?

W częściach wspólnych akademika Unibase obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

Czy w akademiku można palić?

W całym budynku Unibase obowiązuje bezwzględny zakaz palenia. Palenie jest dozwolone wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych.

Czy ktoś zmienia mi pościel i ręczniki?

Pościel i ręczniki zmieniane są co 2 tygodnie.

Czy usługa sprzątania jest wliczona w cenę najmu?

Cena najmu obejmuje sprzątanie wszystkich części wspólnych w akademiku. Za sprzątanie pokoju odpowiedzialny jest najemca. Raz w tygodniu sprzątane są również łazienki, natomiast jest to usługa, która nie jest wliczana do miesięcznego czynszu.

Czy w akademiku obowiązuje cisza nocna?

Wszyscy mieszkańcy zobowiązani są do przestrzegania godzin ciszy nocnej 22:00 – 06:00 każdego dnia.

Czy można przyjmować gości w akademiku Unibase?

Tak, przyjmowanie gości w akademiku jest dozwolone. Musisz jednak pamiętać, że ponosisz za nich pełną odpowiedzialność. W tygodniu, godziny odwiedzin kończą się o godzinie 22:00, a w weekendy o 23:00.

Czy mogę przywieźć własne meble?

Nie. Pokoje są w pełni wyposażone w funkcjonalne meble, które pozwalają na wygodne zamieszkanie i użytkowanie.

Co muszę przywieźć do akademika, a co zapewnia Unibase?

Unibase zapewnia każdemu mieszkańcowi pościel, bieliznę pościelową oraz ręczniki. Ty musisz zatroszczyć się o przybory kuchenne, naczynia i sztućce oraz swoje prywatne rzeczy.